Co zrobić z kwiatami po ślubie?

Co zrobić z kwiatami po ślubie?

Co się robi z bukietem ślubnym?

Organizując ślub i wesele skrupulatnie planujemy wystrój sali weselnej, dekoracje stołów czy bukiet ślubny, nie zawracając sobie jednocześnie głowy, co zrobić z tak dużą ilością roślin po całym przyjęciu. Co więcej, nie bierzemy pod uwagę, że część z gości w formie prezentu wręczy nam przepiękne bukiety kwiatów i, o ile jest to wspaniały gest świetnie wyglądający na zdjęciach, o tyle samo zagospodarowanie takiej ilości roślin może być problematyczne. Zastanawiacie się co zrobić z kwiatami po ślubie? Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji!

Co zrobić z bukietem ślubnym po ślubie?

W dniu ślubu i wesela kościół i sala weselna będą wypełnione przepięknymi kwiatami, wprawiającymi w wyjątkowy nastrój oraz cieszącymi oczy przybyłych gości. Gdy wesele dobiegnie końca, nadejdzie czas na pozbycie się tych wspaniałych roślinek. Czy pozostaje nam jedynie wyrzucenie ich na śmietnik? Oczywiście, że nie! Sprawdźcie, co jeszcze można z nimi zrobić!

Podaruj kwiaty ślubne osobom samotnym

Jeżeli dzień po ślubie i weselu kwiaty, które wcześniej były doskonałą ozdobą ceremonii i przyjęcia są wciąż w dobrym stanie, warto podarować je osobom samotnym lub będącymi na życiowym zakręcie. W każdym mieście znajdują się hospicja, domy opieki, szpitale oraz inne placówki opiekuńcze. Ich mieszkańcy lub osoby tam przebywające, z pewnością docenią i ucieszą się z daru, jakim będą dekoracje ślubne. To mały gest, który wywoła uśmiech na wielu twarzach i pozwoli ożywić na co dzień smutne wnętrza.

Pamiętaj o tych, którzy odeszli

Co prawda pomysł jest dość kontrowersyjny, ale część kwiatów ślubnych można wykorzystać do uczczenia pamięci osób, które nie dożyły naszego ślubu i wesela. Jeżeli uważamy bukiet ślubny za zbyt osobistą pamiątkę, można wykorzystać jedynie kwiaty które tworzyły dekoracje do przygotowania wiązanek. W ten sposób okażemy szacunek i wspomnimy osoby które nie doczekały tego najważniejszego dnia w naszym życiu.

Zachowaj swój bukiet ślubny na dłużej

Bukiet ślubny jest bardzo wyjątkowym elementem ceremonii ślubnej. Jeżeli zależy nam na przedłużeniu jego daty ważności… możemy oddać go do liofilizacji. Co to takiego? W dużym skrócie, to zabezpieczenie kwiatów za pomocą mrożenia na sucho. Taki zabieg sprawi, że nasz bukiet ślubny przetrwa jeszcze długie lata, dzięki czemu będziemy mogli pochwalić się nim swoim dzieciom, a może nawet i wnukom.

Wykorzystaj kwiaty ślubne do dekoracji

Kwiaty ślubne można z powodzeniem wykorzystać do tworzenia różnorodnych dekoracji i rękodzieł. Wystarczy je podsuszyć np. w książce, dzięki czemu zachowają swój urok i piękny kolor. To pozwoli na użycie ich do wszelkich dekoracji, suszonych bukietów, zdobienia świątecznych bombek, świeczek oraz biżuterii.

Dodaj komentarz


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *