Jak kiedyś poznawała się para zakochanych?

Jak kiedyś poznawała się para zakochanych?

Jak jest teraz, a jak było kiedyś?

W dobie internetu i wszechobecnych smartfonów, nikogo już nie dziwi, że para zakochanych poznaje się w sieci. Powszechne jest korzystanie z wszelkiego rodzaju aplikacji, portali randkowych czy stron, które mają pomóc w wyborze tego jedynego lub tej jedynej.

Co więcej, w otoczeniu każdego z nas istnieje przynajmniej jedna para zakochanych, których związek miał swój początek właśnie w Internecie.

Ale czy zastanawialiście się kiedyś jak poznali się Wasi dziadkowie? Lub pradziadkowie? Być może nawet Waszym rodzicom nie mieści się w głowie to, jak wyglądają współczesne związki?

Zatem jak to było dawniej?

Potańcówki 

Potańcówki, czyli takie nasze współczesne dyskoteki, na których co prawda nie było Dj-a, cieszyły się kiedyś ogromną popularnością. Gromadziły one młodzież z całej okolicy. Na wsiach i w mniejszych miejscowościach, odbywały się one zazwyczaj w remizach strażackich. Dobra impreza nie mogła obyć się bez zespołu muzycznego, a często byli to skrzyknięci ze wsi muzycy amatorzy. Muzykalni chłopcy cieszyli się szczególnym zainteresowaniem młodych dziewcząt, więc każdy marzył o takiej “posadce”.

Na potańcówkach poznała się niejedna para zakochanych.
Na potańcówkach poznała się niejedna para zakochanych.

Na potańcówce nie mogło zabraknąć dobrego jedzenia, stół bufetowy aż uginał się od napojów, strawy, ale też alkoholu 😉

Potańcówki sprzyjały zawieraniu nowych znajomości, ale często też była to jedna z niewielu okazji, by zobaczyć swojego ukochanego. Tak – pamiętajcie, że dawniej “chodzenie ze sobą” nie oznaczało od razu wspólnego mieszkania i wspólnych wakacji. Para zakochanych często aż do zaręczyn czy ślubu widziała się ze sobą zaledwie kilkukrotnie.

No dobrze, młodzi się poznali, ale co jeśli czekała ich rozłąka?

Trudy miłości na odległość w przeszłości

Dziś wiele osób decyduje się na związek na odległość. Powodów jest wiele –  lepsze możliwości zarobkowe w innym mieście czy nawet kraju, wyjazdy stypendialne, delegacje, itd. To trudna sytuacja dla obydwu stron. Jednak dzięki rozwojowi technologii czy dostępności chociażby biletów lotniczych, nie jest to już taką udręką jak kiedyś. Możemy się ze sobą z łatwością komunikować, praktycznie we wszystkich miejscach świata, w których jest dostęp do internetu, możemy się odwiedzać, spotykać – barier i ograniczeń praktycznie nie ma. I oprócz ogromnej tęsknoty, niczym innym nie musimy się martwić, decydując się na związek na odległość.

Oczywiście dawniej nie było tak łatwo. Jeśli para decydowała się na rozłąkę, mogła liczyć jedynie na listy, telegramy, a dopiero w późniejszym czasie także telefony. Niejednokrotnie bywało tak, że młody chłopak musiał udać się na służbę do wojska aż na dwa lata! Tak! A dziewczyna widywała go tylko na przysiędze lub na przepustkach.

Wasi rodzice czy dziadkowie na pewno mają podobne doświadczenia.

I można się zastanawiać co lepsze – czy współczesne nieograniczone możliwości, czy dawne ograniczone, ale być może bardziej intensywne przez długą rozłąkę relacje – ale ile osób, tyle opinii.

A my zachęcamy Was do podumania chwilę nad tą kwestią i być może zrobienia małego wywiadu wśród rodziny.

Jak poznali się Wasi dziadkowie? Jak radzili sobie z rozłąką? Co Wasi rodzice myślą o współczesnych związkach?

No i w końcu – sami przypomnijcie sobie, w jakich okolicznościach poznaliście swoją drugą połówkę 😉


Koniecznie odwiedź nasz profil na Facebooku!
💙 Katalog Weselny 💙 👈 KLIKNIJ

Warto także odwiedzić naszą grupę, która liczy już ponad 1200 osób!
💙 Katalog Weselny – Planujemy Ślub i Wesele 💙 👈 KLIKNIJ


Sprawdź także:

Dodaj komentarz


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *