Wesele pod namiotem – zalety i wady

Wesele pod namiotem – zalety i wady

Wady i zalety organizacji wesela pod namiotem

Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się organizacja ślubów i wesel w plenerze. Przyjęcie weselne urządzone  pod namiotem, jako alternatywa dla klasycznej sali weselnej, przestaje już dziwić i staje się częstym wyborem wśród par planujących wstąpić na drogę małżeńską. To rozwiązanie jest szczególnie warte uwagi wiosną lub latem, gdy obserwujemy szczyt sezonu ślubnego. Dni są dłuższe i cieplejsze, a przyroda zachwyca wszechobecną zielenią, co idealnie wpisuje się w weselny klimat. Czy więc wesele pod namiotem niesie ze sobą same zalety? Jeżeli mieliście już okazję zapoznać się z naszymi poprzednimi wpisami w których opisujemy Wam, czym jest ślub w stylu „zero waste” oraz przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące kursów przedmałżeńskich, czas przejść do dzisiejszego artykułu, w którym pokrótce opowiemy Wam o wadach i zaletach organizacji wesela pod namiotem. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Jakie miejsce wybrać na organizację wesela pod namiotem?

Wesele pod namiotem będzie strzałem w dziesiątkę, jeżeli mamy piękny i duży ogród lub upatrzony teren, w którym moglibyśmy go rozstawić. Co zrobić jeżeli takiego nie mamy? Bez obaw, jest kilka możliwości, a najlepszą z nich jest postawienie namiotu w pobliżu sali weselnej, pałacyku lub dworku, w których są organizowane eventy. Dlaczego? Catering weselny będzie przygotowany na miejscu, goście będą mogli korzystać z toalet znajdujących się w budynku i nie będzie problemu z podłączeniem prądu.
Jeżeli jednak wolicie bardziej ustronne miejsce, lepszym wyborem będzie namiot z zapleczem sanitarnym, choć tutaj koszt zdecydowanie wzrośnie. Gdzie więc postawić namiot? Wybrane miejsce powinno być przede wszystkim przestronne, najlepiej na równym i trawiastym podłożu. W tym wypadku pole czy łąka będzie mniej korzystnym wyborem, ze względu na sporą ilość kurzu. Zwróćmy również uwagę na zagospodarowanie terenu wokół namiotu, a gdy planujemy zorganizować przyjęcie w otoczeniu pięknej przyrody, przykładowo w pobliżu jeziora lub kwiecistej łąki, dodatkowym atutem będzie wykorzystanie jej do mini sesji plenerowej zrobionej przez naszego fotografa ślubnego.

Kiedy zorganizować wesele pod namiotem?

Niestety jak to z pogodą w naszym kraju bywa, nie każdy moment jest odpowiedni na organizację wesela pod namiotem. Na kiedy więc zaplanować przyjęcie? Wydaje się, że najlepszym okresem będą miesiące od maja do sierpnia, kiedy to odnotowuje się najmniejszą ilość opadów oraz największą ilość słońca. Oczywiście musimy pamiętać że w lipcu częściej zdarzają się burze, a w maju i sierpniu wieczory bywają chłodne, dlatego nie możemy zapominać o wyborze namiotu, który oprócz ochrony przed deszczem, zapewni także ochronę przed wiatrem oraz innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Gdy trafimy na upał, warto mieć możliwość otwarcia ścian namiotu, aby w pełni cieszyć się piękną pogodą i okoliczną przyrodą.

Zalety wesela pod namiotem

  • Bliskość przyrody oraz okolicznych widoków – na tle jeziora, zabytkowego pałacu, lub na łące.
  • Praktycznie nieograniczona powierzchnia – wesele pod namiotem można zorganizować nawet dla grup liczących ponad 200 gości, co nie w każdej sali weselnej jest możliwe.
  • Całkowita dowolność dekoracji weselnych – w przypadku dekorowania namiotu weselnego mamy wolną rękę i nie musimy ograniczać się do pewnych ograniczeń, które mogą pojawić się w przypadku sali weselnej.
  • Ciągły dostęp do świeżego powietrza – zamiast sztucznej klimatyzacji.
  • Wspaniały klimat – sam klimat, który tworzy otaczająca nas przyroda spowoduje, że dodatkowo spotęgujemy te wspaniałe wspomnienia.

Wady wesela pod namiotem

  • Możliwy brak zaplecza sanitarnego – toalety mogą być umieszczone w budynku obok, co w przypadku złej pogody może sprawiać problem.
  • Owady, takie jak muszki czy komary – niestety w miesiącach, w których decydujemy się na organizację wesela pod namiotem, jest najwięcej owadów, które mogą być nieco uciążliwe.
  • Spore koszty – samo wynajęcie namiotu nie jest drogim przedsięwzięciem, natomiast jeżeli do tego doliczymy zaplecze sanitarne, wynajęcie terenu, catering weselny, zaplecze kuchenne, może nam się uzbierać spora suma.
  • Problemy z nagłośnieniem – zarówno zespoły weselne jak i DJ na wesele w większości przypadków używają swojego sprzętu, który jest dostosowany do wnętrz budynków, przez co w plenerze nagłośnienie może szwankować lub nie być w pełni wyraźne, dlatego warto tę kwestię przedyskutować wybierając oprawę muzyczną.

Dodaj komentarz


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *