Wybór ślubnej makijażystki z perspektywy Panny Młodej

Wybór ślubnej makijażystki z perspektywy Panny Młodej

Wybór ślubnej makijażystki to bardzo ważny element przygotowań do ślubu. Zapraszamy do przeczytania gościnnego wpisu Magdaleny Hojki – makijażystki z wieloletnim doświadczeniem, właścicielki marki „Ciao Bella!”.

Magdalena Hojka - Wybór ślubnej makijażystki

Zaręczyny, narzeczeństwo, aż w końcu ten najważniejszy dzień. To wydarzenia, które w życiu każdej kobiety wiążą się z ogromem emocji, radości, stresu i w końcu czystego szczęścia. Podczas ślubnych przygotowań w wielu przypadkach trzeba pamiętać o wszystkim. Zaczynając od znalezienia wymarzonej sali, poprzez wybór najpiękniejszej sukni ślubnej, aż po wyliczenie ilości kawałków ciasta, żeby każdemu wystarczyło. Pary Młode mają nie lada organizacyjne wyzwanie, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Jednym z elementów, które spędzają Pannom Młodym sen z powiek jest wybór odpowiedniej makijażystki. Jak to wygląda z perspektywy Panny Młodej? A jak wygląda to także z perspektywy makijażystki? Każda kobieta w dniu ślubu chce wyglądać zjawiskowo, pięknie i olśniewająco, w końcu to piękny, o ile nie najpiękniejszy dzień w jej życiu. 

Z punktu widzenia Panny Młodej

Poszukiwania w internecie, przeglądanie Instagrama, Facebooka, ciągłe zapytania o terminy, porównywanie cen, opinie koleżanek… Jeśli chodzi o makijaż, sama miałam doświadczenie, bo zajmuję się tym na co dzień, wiem, czego oczekiwałam, by w dniu mojego ślubu było idealnie. Okazuje się jednak, że znalezienie “tej jedynej” makijażystki wcale nie jest takie łatwe. 

Czym się kierować? 

  • Portfolio makijażystki

Na podstawie zdjęć można zobaczyć czy styl danej osoby Wam odpowiada. Coraz więcej Panien Młodych jest odważniejszych w makijażach, stąd warto wybrać taką makijażystkę, która sprosta zadaniu i Waszym wymaganiom. Ważne są również produkty, których używa makijażystka – nie chodzi tu o wywiad i wymienianie firm kosmetyków, jednak w makijażu ślubnym bardzo ważna jest jego trwałość, stąd warto wybrać makijażystkę, która pracuje na sprawdzonych, jakościowych kosmetykach. 

  • Termin 

Wybór ślubnej makijażystki, to również termin! Po wyborze potencjalnej makijażystki naturalnie należy zgrać się z terminem.Warto szukać makijażystki min. 6 miesięcy przed czasem, ponieważ sezon ślubny z roku na rok rozrasta się, a terminów na ślubne makijaże jest mniej już nawet w tygodniu. Dlatego warto mieć na uwadze, by nie szukać makijażystki na ostatni moment, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi makijaż większej ilości osób oraz by uniknąć zawodu, że Wasza wymarzona makijażystka nie ma już terminu. 

  • Dojazd do klientki  

Osobiście nie wyobrażałam sobie w dniu ślubu jeździć do makijażystki, do fryzjerki i być w ciągłym biegu. To jest dzień, w którym pragnęłam, by wszystko działo się wokół mnie (myślę, że nie tylko ja tak miałam). Dlatego warto na wstępie zapytać czy makijażystka dojeżdża do domu. W większości wypadków, usługi mobilne oferowane są za dodatkową opłatą za dojazd. 

  • Cena  

Oczywiście w każdym mieście ceny są różne, jednak warto pamiętać, że makijaż ślubny za 50 złotych raczej nie będzie jakościowy. Biorąc pod uwagę cenę makijażu należy wziąć pod uwagę doświadczenie makijażystki, jej umiejętności, poświęcony czas oraz koszty ewentualnego dojazdu. 

  • Próbny makijaż  

Dlaczego warto? Z perspektywy Panny Młodej jest to najlepsza okazja, by przedstawić makijażystce swoją wizję, inspiracje i po prostu się poznać. W końcu fajnie, gdy ludzie nadają na podobnych falach. Najlepiej umówić się na makijaż próbny, gdy będzie możliwość przetestowania go. Impreza w piątek, urodziny cioci – idealnie. Dzięki temu sprawdzicie jak makijaż zachowuje się na Waszej twarzy, jak długo się utrzymał oraz czy jego intensywność jest odpowiednia. Dzięki temu w dniu ślubu razem z makijażystką możecie wprowadzić zmiany lub idealnie odwzorować sprawdzony już makijaż próbny. 

Z perspektywy makijażystki 

Każda makijażystka posiada własną ofertę makijaży i cennik. Jako makijażystka chciałabym podzielić się, co ważne jest dla mnie, jako dla osoby, która świadczy usługi. Naprawdę piękną sprawą w tej pracy jest to, że zdecydowana większość makijażystek wykonuje ją z pasji. Dlatego dla mnie najważniejsze jest zadowolenie klientki z efektu końcowego i uśmiech na jej twarzy. 

Prócz satysfakcji z pracy jest jeszcze kilka elementów, które znacznie poprawiają jej jakość i ułatwiają dogadanie się obu stronom: 

  • Konkretne informacje ze strony klientki – data, godzina rozpoczęcia uroczystości, jak wygląda sytuacja z fryzjerką, potencjalne inspiracje. 
  • Bardzo ważne jest podanie liczby osób do makijażu – jako makijażystka, często po jednym skończonym makijażu, jadę od razu do innych klientek, dlatego najlepiej wiedzieć dużo wcześniej czy malowana będzie np. też świadkowa, mama, ciocie, aby móc wszystko zgrać odpowiednio w czasie. 
  • Próbny makijaż – ważny z tych samych powodów, o których pisałam wyżej, ale także daje makijażystce możliwość oceny stanu cery klientki, doradzenie jej odpowiedniej pielęgnacji, tak by w dniu ślubu cera była idealnie przygotowana. Łatwiej jest wprowadzić poprawki w makijażu i przykładowo, w dniu ślubu dobrać inny produkt lub wprowadzić zmiany w kolorze makijażu. Chyba nie ma makijażystki, która nie kocha otrzymywać wiadomości od klientek, że makijaż wytrzymał całą noc imprezy i cały czas świetnie wyglądał. Podczas próbnego makijażu poznaję Pannę Młodą, jej potrzeby, wizję wymarzonego makijażu. W dniu ślubu, gdy jej emocje sięgają zenitu, z pewnością jest jej raźniej, gdy maluje ją osoba, którą już zna i wie jakie są efekty jej pracy. 
  • Zaufanie i szczerość – wybierając makijażystkę zaufajcie jej profesjonalizmowi, ona naprawdę wie co robi – w końcu precyzyjna ręka, jakościowe kosmetyki i umiejętności są gwarancją zadowolenia. Jednocześnie śmiało mówcie, jeśli macie inne wyobrażenie, coś Wam się nie podoba – jako makijażystka, ale i Panna Młoda doskonale rozumiem, że moja wizja może się różnić od wizji drugiej osoby. 

Drogie Panie, jak widzicie na wybór ślubnej makijażystki składa się wiele czynników, które należy przemyśleć. Są one jednak kluczowe, by w tym najważniejszym dniu wyglądać niesamowicie do samego rana! Jest to dzień, w którym to Wy jesteście najważniejsze (wraz z mężem! 🙂 ) i możecie dać się rozpieścić. 

Jako już żona i makijażystka życzę Wam samych udanych wyborów, niezapomnianego ślubu i wesela, niezniszczalnego makijażu i wszystkiego dobrego na nowej drodze życia! Koniecznie sprawdź profil Magdy na Instagramie [KLIK] oraz jej grupę na Facebooku [KLIK]!

Koniecznie odwiedź nasz profil na Facebooku!
💙 Katalog Weselny 💙 👈 KLIKNIJ

Warto także odwiedzić naszą grupę, która liczy już ponad 1400 osób!
💙 Katalog Weselny – Planujemy Ślub i Wesele 💙 👈 KLIKNIJ

Sprawdź także:

Dodaj komentarz


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *