Zabawy weselne – hit czy kit?

Zabawy weselne – hit czy kit?

Temat zabaw weselnych od zawsze wywołuje wiele emocji wśród gości. Jedni reagują radością i żywym zaangażowaniem, a drudzy w popłochu chowają się po kątach, byleby nie brać w nich udziału.

Ile Par Młodych, tyle koncepcji na umilenie gościom czasu. Ponadczasowym elementem prawie każdego wesela są wszelkiego rodzaju zabawy weselne, które, mniej lub bardziej, angażują uczestników przyjęcia w czynny udział w pieczołowicie przygotowanych przez młodych małżonków atrakcjach.

Jak wybrać zabawę, która przyciągnie i zainteresuje jak największą ilość gości? Na co zwrócić uwagę przy wyborze atrakcji?

Zabawy weselne
Dobrze dobrane zabawy weselne potrafią mocno ożywić wieczór!

Najważniejsze to wejść w skórę gościa – wyobraź sobie, że to Wy macie być gośćmi na swoim przyjęciu weselnym. Jaka zabawa sprawiłaby Wam najwięcej frajdy, a która wywołałaby uśmiech zażenowania?

Jakich zabaw weselnych unikać?

Unikajcie raczej zabaw z podtekstem seksualnym, które wprawią gości w zakłopotanie.

Zastanówcie się także nad zabawami, które „zmuszają” do wypicia dużej ilości alkoholu w krótkim czasie. Nie trzeba ich oczywiście wykluczać, ale możecie na przykład ustalić z wodzirejem, że przy okazji każdej takiej zabawy będzie zapraszał jedynie osoby, które wyrażą chęć i nie będą miały problemu z ewentualnym wypiciem kieliszka czy dwóch.

A jeśli już mowa o wodzireju – warto porozmawiać z nim wcześniej o tym, żeby w trakcie zabaw weselnych nie wywierał zbędnej presji na gościach. Nie każdy lubi być na siłę zaciągany do zabaw albo przesadnie zachęcany do wypicia alkoholu.

Nie należy również przesadzać z ilością zabaw weselnych – pamiętajcie, że przyjęcie prawdopodobnie potrwa do białego rana, a goście muszą mieć zapas energii na inne atrakcje weselne, które im zapewnicie.

Jakie zabawy weselne na pewno się sprawdzą?

Nie zapominajcie, że Wasi goście weselni to często obcy sobie ludzie. Aby czuli się komfortowo na sali weselnej, zapewnijcie im możliwość integracji już na samym początku. Doskonałym sposobem na to będzie na przykład taniec prowadzony przez wodzireja, który będzie zachęcał do zmiany partnerów w trakcie tańca oraz wzajemnego przedstawiania się sobie.

A gdy goście już się poznają, pozwólcie im na odrobinę rywalizacji. Ponadczasowa gra w gorące krzesła, czyli test szybkości i refleksu, to tylko jeden z wielu przykładów zabaw weselnych, które na pewno przysporzą dużą dawkę śmiechu.

Pora na oczepiny!

Oczepiny na weselu to jeden z najważniejszych momentów przyjęcia, a także piękna tradycja. Jest to nawiązanie do dawnych słowiańskich obrzędów i symbolizuje przejście Panny Młodej ze stanu panieńskiego w zamężny. To wyjątkowy czas dla młodych małżonków, którzy w zabawę mogą zaangażować swoich bliskich. Warto zastanowić się nad kreatywnymi zabawami weselnymi, które sprawią, że goście długo nie zapomną tego dnia. A co za tym idzie – również i Wy.

Na sam koniec pamiętajcie!
To Wy najlepiej znacie swoich gości i na pewno będziecie wiedzieli, jak dobrać zabawy weselne, by wszyscy byli zadowoleni! 🙂

Sprawdź naszą grupę na Facebooku!
[KLIKNIJ TUTAJ]

Jest już z nami ponad 1000 członków!

Dodaj komentarz


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *